Regulamin

Strona internetowa działa pod adresem www.woodengarden.pl
Kategorie produktów drewnianych:
DOMKI OGRODOWE DOMKI LETNISKOWE SAUNY GARAŻE ZADASZENIA
Strona internetowa jest prowadzona przez firmę:
Woodenfactory Ryszard Jęsiek
ul. Niegolewskich 9/17 60-234 Poznań
NIP: 7791078159

I. Złożenie zamówienia
1. Niniejszy regulamin określa zasady realizacji sprzedaży produktów drewnianych.
2. Złożenie zamówienia jest równoznaczne z akceptacją przez Klienta zasad sprzedaży wynikających z niniejszego regulaminu oraz zobowiązuje Klienta do ich przestrzegania.
3. Zamówienie produktu dokonuje się poprzez złożenie zamówienia.
4. Zamówienia zostanie potwierdzone poprzez wysłanie wiadomości e-mail na adres podany przez Klienta.

II. Realizacja zamówienia i płatności
1. Prezentowane ceny są wyrażone w złotych polskich i zawierają podatek VAT.
2. Zamówienie zostanie przekazane do realizacji po:
a) przesłaniu przez Klienta wszystkich informacji niezbędnych do realizacji zamówienia. WOODENFACTORY zastrzega sobie prawo do odmowy realizacji zamówień wzbudzających wątpliwości, tzn. takich, które nie zawierają danych niezbędnych do potwierdzenia zamówienia, jak np. nr telefonu czy adres e-mail lub też w przypadku, gdy dane te zawierają błędy, uniemożliwiające realizację oraz;
b) zaksięgowaniu na koncie WOODENFACTORY kaucji w kwocie stanowiącej 50% końcowej wartości całego zamówienia. W przypadku niektórych budynków zastrzega sobie prawo do zwiększenia wysokości kaucji do 70% końcowej wartości całego zamówienia. Resztę kwoty należy przesłać przed dostarczeniem towaru.3. Akceptowalne formy płatności:
a) przelew na konto WOODENFACTORY
4. Termin zamówienia:
a) Termin realizacji zamówienia wynosi od 4 do 8 tygodni.
b) W przypadku niektórych domków oraz zamówień indywidualnych (tj. domków tworzonych według projektu klienta lub domków z katalogu zmodyfikowanych na prośbę klienta) czas realizacji może ulec wydłużeniu. Ostateczny termin będzie wówczas ustalany indywidualnie.
c) Po upływie 14 dniu od złożenia zamówienia i stwierdzeniu braku wpłaty kaucji na konto, zastrzegamy sobie prawo do anulowania zamówienia.

III. Montaż
Każdy domek przygotowany jest do samodzielnego montażu. W przypadku montażu przez naszą firmę pobierana jest dodatkowa opłata, a termin montażu ustalany indywidualnie.
Klient musi zapewnić wszystkie pozwolenia na budowę, projekty, niezbędnych prac.

IV. Wysyłka towaru
1. Ceny domków są cenami brutto bez dostawy.
Wysyłka za granicę tylko po indywidualnym ustaleniu.
2. Domki wysyłane są w paczkach zabezpieczonych przed negatywnym działaniem warunków atmosferycznych. Ilość paczek zależy od wielkości domku.
3. Kupujący musi zagwarantować swobodny dojazd dla samochodów ciężarowych.
4. Klient (zamawiający) musi dokonać całkowitej płatności przed wysyłką towaru.
5. Domki ogrodowe, altany, domy letniskowe, sauny, garaże, zadaszenia są dostarczane na paletach.
6. Jeśli miejsce dostawy znajduje się na wyspach, terenach górskich prosimy o powiadomienie, aby obliczyć dodatkowe koszty transportu.
7. Gdy zamówienie będzie gotowe i zapakowane, skontaktujemy się z Państwem w celu ustalenia terminów dostaw. Data dostawy jest ustalona przez przewoźnika za zgodą klienta.
W przypadku nieuzasadnionej nieobecności klienta w momencie dostawy, można zaplanować nową dostawę za dodatkową opłatą.
8. Przy odbieraniu towaru konieczne jest podpisanie potwierdzenia dostawy przewoźnikowi, będzie to wymagane w przypadku reklamacji.
 Nasze produkty są dostarczane ciężarówkami o dużych rozmiarach, w zależności od wielkości modelu domku przez was wybranego, dlatego konieczne jest, aby adres dostawy umożliwiał dostęp większym ciężarówkom.
 Rozładunek będzie prowadzony w odpowiednim miejscu jak najbliżej adresu podanego przez Użytkownika. Wtedy wszystkie wiadomości na temat dostawy (Zakazy, stare miasto, strefy dla pieszych, ulice trudnodostępne, etc.) muszą zostać uprzednio zgłoszone na piśmie przez e-mail. 
Ze względu na to, że pojazdy są różnej wielkości i zakresu, podlegają różnym przepisom.. Jeśli klient nie zgłosi powyższych informacji w przypadku ich istnienia, dodatkowe koszty ponosi klient.
Długość palety wynosi od 1 m do 6 m. Waga palety wynosi od 100 kg do 1600 kg.
Zalecamy wcześniej przygotowanie miejsca do przechowywania dostarczonego materiału do budowy domków drewnianych.

V. Zwroty i reklamacje
1. Produkty oferowane przez WOODENFACTORY są fabrycznie nowe i objęte gwarancją producenta. W przypadku otrzymania towaru z wadą fabryczną Klientowi przysługuje roszczenie od producenta, zgodnie z przepisami obowiązującego prawa i warunkami gwarancji.
2. Reklamacje mogą być składane drogą mailową na adres biuro@woodengarden.pl. Sugerujemy kontakt telefoniczny przed wysłaniem wadliwego towaru w celu usprawnienia procesu rozpatrywania reklamacji.
3. WOODENFACTORY ma obowiązek rozpatrzyć reklamację w ciągu 14 dni, a o podjętych czynnościach zobowiązuje się poinformować Klienta.
4. W przypadku uznania przez sprzedawcę reklamacji zostanie kupującemu wskazany proponowany przez sprzedawcę sposób i tryb postępowania przy jej realizacji (np. sposób zwrotu przez kupującego towaru, sposób odbioru nowego itp.) – w takim przypadku sprzedawca ponosi również koszty transportu reklamowanego towaru. W przypadku odmowy uznania reklamacji kupującemu zostanie przedstawione uzasadnienie tej odmowy.
5. Przy odbiorze bardzo prosimy o dokładne sprawdzenie zawartości przesyłki
w obecności kierowcy z firmy spedycyjnej. W przypadku, gdy paczka jest otwarta lub w widoczny sposób uszkodzona, należy spisać w obecności kierowcy z firmy spedycyjnej protokół szkody oraz niezwłocznie skontaktować się ze z nami.
6. Produkty, do których zaliczamy: altany, domki ogrodowe, pergole, wiaty i garaże, a także domki letniskowe mogą zawierać sęki oraz drobne pęknięcia nie przekraczające 10% elementu. Te cechy drewna nie stanowią podstawy do złożenia reklamacji.
7. Wszystkie domki drewniane, garaże drewniane, zadaszenia czy sauny produkowane są pod indywidualne zamówienia według specyfikacji klienta, który określa m.in. rodzaj drzwi, okien, rodzaj pokrycia dachu, grubość podłogi, ścian. Zgodnie z obowiązującymi przepisami produkty te nie podlegają zwrotowi.
8. Ponadto zwrotowi nie podlegają:
zamówienia indywidualne – produkty tworzone według projektu klienta lub produkty z katalogu zmodyfikowane na prośbę klienta np. ze zmodyfikowanymi wymiarami podanymi przez klienta, dodatkowymi drzwiami, oknami, itp.
produkty zużyte, zniszczone oraz noszące ślady montażu
budynki po zmontowaniu

VI. Postanowienia ogólne
1. WOODENFACTORY zastrzega sobie prawo do zmiany niniejszego regulaminu.
2. Zgodnie z przepisami ustawy z dn. 29.08.1997r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. nr 101, poz. 926 ze zm.) każdy Klient ma możliwość wglądu, modyfikacji i usunięcia udostępnionych danych osobowych. Dane osobowe są gromadzone, przechowywane i wykorzystywane przez WOODENFACTORY za zgodą ich właścicieli, zgodnie z prawem i z zachowaniem należytych procedur, oraz w sposób gwarantujący ich bezpieczeństwo.  WOODENFACTORY może wykorzystywać dane osobowe w celu zapewnienia właściwej obsługi zamówień klientów oraz do powiadamiania o nowościach i promocjach.
3. W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem obowiązują przepisy kodeksu cywilnego, ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, ustawy o prawach konsumenta.