Pielęgnacja

Zalecamy, aby zabezpieczyć domki drewniane odpowiednim preparatem do drewna przed montażem, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, aby zapewnić jej ochronę na długie lata. Jeśli wolisz tego nie robić, chętnie zrobimy to za Ciebie.

Zaleca się impregnację drewna odpowiednią obróbką przed pokryciem go farbą lub bejcą. Należy zastosować farbę regulującą wilgotność, która jest trwała i elastyczna i pozwala drewnu oddychać. Upewnij się również, że farba zapewnia ochronę przed promieniowaniem UV. Korzystamy z preparatów od producenta Sigma, ponieważ jego produkty spełniają wszystkie wymagania dotyczące skutecznej pielęgnacji domków drewnianych.

W standardzie dostarczamy nasze produkty nieimpregnowane, chyba że określono inaczej. Woodengarden może wstępnie zabezpieczyć Twój produkt, zanim zostanie on dostarczony. Użyjemy wysokiej jakości i przyjaznego dla środowiska produktu do wstępnej obróbki Twojego domku. Poniżej możesz zobaczyć wszystkie różne opcje do wyboru.

IMPREGNACJA CIŚNIENIOWA

Impregnacja ciśnieniowa ścian jest alternatywą dla wybarwiania i jest możliwa tylko w domkach z bali.
Co to znaczy? Dodatkowe zabiegi, takie jak malowanie, nie są już konieczne. Możesz wybrać transparentny brązowy kolor. Dzięki tej metodzie środek impregnujący jest wtłaczany do drewna pod wysokim ciśnieniem, powodując pęcznienie drewna. To wydłuża czas suszenia, a tym samym czas dostawy. Impregnacja ciśnieniowa wymaga niewielkiej konserwacji. Nie musisz się tym martwić przez lata. Po pewnym czasie drewno „starzeje się” i szarzeje, jednak nie musi być ono ponownie bejcowane.
Ze względu na wysokie ciśnienie podczas impregnacji ciśnieniowej drewno może nieznacznie się odkształcić. Bardzo rzadko powoduje to małe pęknięcia. Części ramy, słupki i markizy są również impregnowane ciśnieniowo. Wyjątkiem są drzwi i okna.

IMPREGNACJA NATRYSKOWA

Ściany impregnowane natryskowo mają całe wnętrze i stronę zewnętrzną poddane wstępnej obróbce. W tym wszystkie części, które nie są już dostępne po złożeniu.  Twój domek jest chroniony od pierwszego dnia.
Ważne: musisz pomalować domek w ciągu roku, aby optymalnie zabezpieczyć go przed warunkami atmosferycznymi. W tym wariancie do wyboru jest pięć transparentnych kolorów: bezbarwny, biały, grafitowy, brązowy i jasnoszary.

Nie lubisz malować? Zleć to nam. W przypadku impregnacji natryskowej konstrukcja jest chroniona przez pierwsze sześć do dwunastu miesięcy, a następnie wystarczy pomalować zewnętrzną powierzchnię.

IMPREGNACJA DRZWI I OKIEN

Impregnacja natryskowa

Woodengarden może wstępnie pokryć okna i drzwi impregnatem natryskowym. Tutaj możesz wybrać jedną z pięciu różnych opcji kolorystycznych: bezbarwną, białą, grafitową, brązową i jasnoszarą. Aby zapobiec problemom zgnilizny i pleśni, konieczne jest pomalowanie drzwi i okien w ciągu jednego roku po obróbce wstępnej. Ważne jest również pomalowanie górnej, dolnej i bocznej strony drzwi.

Twoje drzwi i okna mogą oczywiście być dostarczone w kolorze białym lub szarym. Przed malowaniem są dwukrotnie natryskiwane, aby chronić je przed wszystkimi warunkami pogodowymi. Chroni to twoje drzwi i okna przez pięć do sześciu lat.